Zasiedzenie – pomoc adwokata

Zasiedzenie to sytuacja, w której osoba nieposiadająca aktu własności danej nieruchomości zajmuje ją przez okres przynajmniej 20 lat w sytuacji kiedy nie posiadała wiedzy, że nie jest właścicielem, jednakże jeśli posiadała taką edukację to wtedy ten okres wydłuża się do 30 lat. Warto dodać o tym, że kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie takich nieruchomości i prawa nabycia własności przez osoby, które są tak zwanymi posiadaczami samoistnymi, a zatem nie są właścicielami.
Sprawy powiązane z zasiedzeniem nieruchomości – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że sprawy dotyczące zasiedzenia mogą być bardzo trudne, w szczególności jeżeli już występują w niej strony o różnorakich interesach.

Z pewnością w tak zaistniałej okoliczności warto korzystać z pomocy specjalistów, takich jak prawnik kielce zasiedzenie. Rola adwokata polega w głównej mierze na profesjonalnym doradztwie, ale także złożeniu wniosku do sądu oraz gromadzeniu stosownej dokumentacji, która będzie wymagana przez sąd, by udowodnić że dana osoba de facto przez tak długi czas zamieszkiwała nieruchomość w całości tak jak posiadacz, a więc np wykonywała remonty czy też opłacała regularnie rachunki za nieruchomość. Ważne jest zatem gromadzenie dokumentów, które potwierdzają zasiedzenie przez wymagany prawem okres czasu. Często dowodem w sprawie są także zeznania świadków, którzy potwierdzają, że dana osoba faktycznie zamieszkiwała nieruchomość przez okres kilkudziesięciu lat.

Polecam: adwokat kielce zasiedzenie.

Share

Dodaj komentarz