Odszkodowania z OC i NNW

Ludzie kupują ubezpieczenia, bo zwykle zdają sobie sprawę z tego, jak potrzebne mogą się one okazać. Każdy, kto kupuje ubezpieczenia dodatkowe, robi to z własnej preferuje.

Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem jest polisa OC samochodu, która musi posiadać prawie każde zarejestrowane auto. Takie polisy są konieczne, bo to z nich pokrywane są wszystkie koszty, o ile dojdzie do wypadku drogowego. Odszkodowania OC nie są natomiast jednymi, jakie można pozyskać, gdy dojdzie do wypadku drogowego. Jeżeli już posiada się dodatkowe ubezpieczenie, to i z takiej polisy można liczyć na świadczenie.
Wtedy wysokość odszkodowania, na jakie można liczyć, będzie zdecydowanie większa. Dlatego, że wiele osób, które się ubezpieczają nie wiedzą z dokładnością, jak wysokie świadczenia mogą zostać im wypłacone, w wielu przypadkach decydują się na pomoc firm, które zajmują się walką o odszkodowania z OC. Ich usługi wbrew pozorom nie są drogie, bo ich uposażenie jest wynagrodzeniem prowizyjnym i wypłaca się je dopiero, kiedy odszkodowanie zostanie przyznane i wypłacone. Przed nierzadko nie pobierają oni żadnych opłat wstępnych. Osoby takie zwykle bardzo z uwagą kompletują dokumentację, która będzie potwierdzała obrażenia, jakich uczestnicy wypadku drogowego doznali. W oparciu o nie będzie ustalana wysokość odszkodowania OC. Im tych obrażeń i konsekwencji jest więcej, tym szanse na wyższe odszkodowanie są większe. Oczywiście cała ta procedura może trwać kilka miesięcy, jednak zwykle jest tak, że nie podejmują się oni spraw, które mogłyby zakończyć się odmowa wypłaty odszkodowania.
Sprawdź również informacje na stronie: zadośćuczynienie z oc sprawcy.

Share