Co oferuje stacja diagnostyczna?

Właściciel każdego samochodu – z wyłączeniem pojazdów nowych – jest zobowiązany raz w roku pojechać na przegląd rejestracyjny. Diagnosta sprawdzi stan samochodu i dopuści go do kolejnej jazdy po drogach publicznych, albo wyda decyzję odmowną i uzasadni ją obowiązkiem usunięcia jakichś usterek. Czy właściciele starych samochodów powinni obawiać się, że auto nie przejdzie przeglądu rejestracyjnego? Bez wątpienia nie, niemniej jednak pod warunkiem, że stacja diagnostyczna Zgierz zostanie przez nich odwiedzona starym, ale sprawnym samochodem.

Przed przeglądem warto zatem oddać auto do mechanika, by ocenił jego stan techniczny i dokonał stosownych napraw. Każda mechanika pojazdowa Zgierz jest miejscem, w którym błędy auta zostaną wykasowane.
Co kontroluje się na przeglądzie rejestracyjnym?
Przeglądy rejestracyjne Zgierz nie polegają na bardzo wnikliwym sprawdzaniu stanu auta. Diagnosta sprawdza te elementy, które odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Aby przegląd rejestracyjny zakończył się pozytywnie, w samochodzie powinny być sprawne hamulce, zawieszenie, światła oraz inne elementy instalacji elektrycznej. Jeżeli w aucie będzie niesprawna – przykładowo – klimatyzacja, przegląd i tak zostanie przedłużony, ponieważ ten element samochodu nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.
Nadwozie nie powinno być pordzewiałe
Warto być świadomym, ze diagnosta zwraca również uwagę na stan nadwozia. Pordzewiałe, dziurawe progi, które są elementami nośnymi pojazdu, dyskwalifikują auto całkowicie. Mocno skorodowane elementy podwozia również. Również wszelkie wycieki z auta są niedopuszczalne. Samochodem, który ma takie błędy całkiem dobrze na przegląd się nie wybierać, bowiem na pewno diagnosta go nie przedłuży na kolejny rok.

Dodatkowe informacje: tachografy Zgierz.

Share

Dodaj komentarz