Zobacz, jaki katalog wybrać

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niezbyt długim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron internetowych może rządzić się swoimi regułami, warto zatem rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeśli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, powinno się się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog stron www. Wiele z nich daje alternatywę bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga natomiast umieszczenia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana strona internetowa znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze zainteresowanym osobom odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego posiadacza tej strony. Właściwym wyjściem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takiej sytuacji katalogi zarabiają tylko na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, ażeby właściwie każdy katalog stron www, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Gwarantuje to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi także o to, by strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z zasadniczych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Więcej informacji: katalogi www.

Share

Jedna myśl na temat “Zobacz, jaki katalog wybrać

  1. Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Dodaj komentarz