Zasiedzenie nieruchomości – pomoc kancelarii adwokackiej

Zasiedzenie to sytuacja, w której osoba nieposiadająca aktu własności danej nieruchomości zajmuje ją przez okres przynajmniej 20 lat w przypadku kiedy nie posiadała wiedzy, że nie jest właścicielem, jednak jeśli posiadała taką wiedzę to wtedy ten okres wydłuża się do 30 lat. Warto mieć na uwadze o tym, że kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie takich nieruchomości i prawa nabycia własności przez osoby, które są tak zwanymi posiadaczami samoistnymi, a zatem nie są właścicielami.
Sprawy związane z zasiedzeniem nieruchomości – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że sprawy dotyczące zasiedzenia mogą być bardzo trudne, w szczególności jeśli występują w niej strony o różnorakich interesach.

Ze stuprocentową pewnością w takim wypadku warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak prawnik kielce zasiedzenie. Rola adwokata polega między innymi na specjalistycznym doradztwie, niemniej jednak również złożeniu wniosku do sądu a także gromadzeniu stosownej dokumentacji, która będzie wymagana przez sąd, by udowodnić że dana osoba w rzeczywistości przez tak długi czas zamieszkiwała nieruchomość zupełnie tak jak właściciel, a więc przykładowo wykonywała remonty czy również opłacała regularnie rachunki za nieruchomość. Ważne jest więc gromadzenie dokumentów, które potwierdzają zasiedzenie przez wymagany prawem okres czasu. Często dowodem w sprawie są też zeznania świadków, którzy potwierdzają, że dana osoba naprawdę zamieszkiwała nieruchomość przez okres kilkudziesięciu lat.

Zobacz więcej: kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie.

Share

Dodaj komentarz