Wycena firmy

Jeżeli pragniemy sprzedać firmę lub także zaplanować nową strategię podatkową dla naszego przedsiębiorstwa, to niewątpliwie warto korzystać z usług firm, takich jak biuro aktuarialne, które świadczy kompleksowe usługi finansowe oraz aktuarialne, między innymi w zakresie doradztwa finansowego, jak także przeprowadzania audytów oraz wycen i analiz.
Profesjonalna wycena finansowa – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Oczywiście wycena finansowa powinna być przeprowadzona jedynie przez fachowców z dziedziny ekonomii oraz finansów, takich jak aktuariusze posiadający obowiązujące licencje. Warto pamiętać o tym, że oferta takiego biura jest rozbudowana i ukierunkowana do różnych klientów, a więc na przykład firm, spółek, instytucji czy także organizacji o różnym profilu działalności.

Warto skorzystać z rozwiązań takich jak wycena spółki, czy również przedsiębiorstwa, która jest potrzebna na przykład w przypadku przeprowadzenia transakcji kupna lub sprzedaży, niemniej jednak także podzielenia czy też połączenia firm. Warto wspomnieć też o tym, że firmy świadczące usługi finansowe zajmują się też wyceną rezerw, które mogą być przeznaczone przykładowo koszty powiązane z naprawami gwarancyjnymi, czy też rezerw na świadczenia dla pracowników, przykładowo takich jak świadczenia medyczne, przejazdowe czy także renty a także emerytury. Warto być świadomym o tym, że usługi takich firm to też wycena marki i czy też innych wartości niematerialnych oraz prawnych związanych z działalnością firmy, przykładowo takich jak posiadane patenty czy też relacje z klientem.

Warto zobaczyć: wycena znaku towarowego.

Share

Dodaj komentarz