Wycena finansowa przedsiębiorstwa – usługi

Profesjonalne wyceny finansowe a także aktuarialne realizowane są przez licencjonowanych aktuariuszy, którzy oferują usługi tj. wycena znaku towarowego, niemniej jednak również wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, przykładowo takich jak relacje z klientem. Z całą pewnością usługi finansowe powinny być wykonywane przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem, którzy mają do dyspozycji specjalistyczne rozwiązania pozwalające na precyzyjne oraz szybkie przygotowywanie raportów oraz analiz.
Analizy i wyceny finansowe – na co zwrócić uwagę?
Głównie musimy posiadać świadomość, że wycena aktuarialna wymaga ogromnej wiedzy z zakresu finansów i ekonomii, dlatego warto to zadanie zawsze oddawać w ręce profesjonalistów, takich jak doświadczeni aktuariusze.

Usługi biur majątkowych i aktuarialnych mają charakter kompleksowy, ale też elastycznie dopasowane są do wymogów oraz potrzeb konkretnego klienta, a więc np firmy czy też organizacji. W ofercie znajdziemy w głównej mierze usługi tj. wycena przedsiębiorstwa, która może dotyczyć całej firmy, ale także tylko jej części. Takie wyceny powinny być przeprowadzane na przykład, w sytuacji kiedy myślimy o dystrybucji lub również kupnie firmy, niemniej jednak także w sytuacji, kiedy firmy dotyczą procesy upadłościowe czy też likwidacyjne. Należy wspomnieć też o tym, że biuro aktuarialne świadczy usługi w zakresie wyceny rezerw na świadczenia pracownicze, np takie jak odprawy emerytalne czy również rentowe, jak także świadczenia medyczne a także przejazdowe.

Zobacz więcej: wycena spółki.

Share

Dodaj komentarz