Tenis

Jakiś czas temu w naszym kraju możemy poszczycić się kilkoma polskimi nazwiskami na międzynarodowej scenie tenisa ziemnego. Obserwując wspaniałych, polskich tenisistów wiele dzieci marzy o powtórzeniu ich sukcesu później. O ile wasze dziecko pragnie zacząć swoją przygodę z tenisem ziemnym, to zdecydowanie warto mu na to pozwolić.

Jest to natomiast drogi sport i warto na początku pomyśleć, czy nie obciąży zbytnio waszego budżetu domowego, gdyż wiąże się z wydatkiem kilkuset pln miesięcznie. Będziecie wszak musieli opłacić lekcje grupowe z profesjonalnym trenerem tenisa zimnego, opłacić wynajem kortu tenisowego, podmiany naciągu tenisowego oraz zakupić dobry sprzęt. Jeżeli wasze dziecko posiada prawdziwy talent do gry w tenisa ziemnego, to zdecydowanie ma co posłać go na zajęcia, gdyż tenis jest jednym z najlepiej opłacanych sportów na świecie.
Poza regulowaniem opłat związanych z wynajmem kortu tenisowego , a ponadto lekcjami, powinniście pamiętać o regularnej wymianie naciągu rakiety tenisowej waszego dziecka. Struna tenisowa dość szybko ulega zniszczeniu i tak w rzeczywistości już po miesiącu intensywnej gry będzie wymagała zamiany. Na nieszczęście, niemniej jednak wręcz najlepszy naciąg tenisowy na rynku będzie niszczył się równie szybko, dlatego warto o tym pamiętać i raz na cztery tygodnie zanieść rakietę tenisową do podmiany naciągu. O tej czynności z całą pewnością nie będzie pamiętało wasze dziecko, dlatego to właśnie na głowie rodziców spocznie zadbanie o rakietę tenisową, by wasze dziecko mogło robić postępy w grze.
Warto zobaczyć: naciąg tenisowy.

Share

Jedna myśl na temat “Tenis

  1. Przydatny tekst, zwięzły, konkretny.

Dodaj komentarz