Sztuczna trawa alternatywą dla naturalnych trawników

Ładne ogrody z połaciami zielonej trawy..

Zielone boiska z nawierzchnią lśniącą po deszczu. Taki widok cieszy oko nie jedynie wykwalifikowanego ogrodnika, ale i każdego fana natury. Na nieszczęście nie każda nawierzchnia sprzyja założeniu i uprawie naturalnego trawnika. W takim przypadku pojawia się opcja alternatywna, jaką jest sposobność zakupu sztucznej trawy. Odpowiednio dobrze dopasowana nawierzchnia nie będzie niczym różnić się od trawy naturalnej i przede wszystkim nie wymaga poświęcania wielu godzin na przycinanie, nawożenie i podlewanie. Kwestią oczywistą jest odpowiednie przygotowanie terenu- wiąże się ono z wysypaniem podłoża piaskiem , a dodatkowo drobnym kruszywem, wykonaniem tzw. korytek odprowadzających wodę, a niekiedy trzeba też położyć specjalną piankę. Po takich czynnościach śmiało możemy rozkładać nabytą trawę.
Sztuczna trawa odróżnia się przede wszystkim odpornością na czynniki atmosferyczne. Pomimo upływającego czasu, opadów deszczu, śniegu i ostrych promieni słonecznych trawa zachowa swój pierwotny kolor i przez wiele sezonów będzie cieszyć oko właścicieli. Prócz użycia w ogrodach, przydomowych placach zabaw czy dowolnie wybranych miejscach, sztuczna trawa co raz częściej znajduje swe miejsce na balkonach i tarasach. Takie rozwiązanie znajduje grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jeżeli już natomiast zależy nam na oryginalnym wyglądzie tarasu jest to strzał w dziesiątkę. Rzeczą oczywistą jest, że trzeba o taką nawierzchnię odpowiednio dbać, przede wszystkim w okresie jesiennym usuwać z niej zeschłe liście, a zimą zalegający śnieg. Oprócz tym nie wymaga wyżej wspomnianych prac ogrodniczych, jest odporna na blaknięcie, czy czynniki mechaniczne. śmiało możemy ustawiać na niej ogrodowe meble, donice z roślinami i tym podobne.
Sztuczną trawę możemy kupić zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i sklepach internetowych, wybierając rodzaj oraz dodatkowo wymiary dopasowane do naszych potrzeb.
Polecamy: regeneracja trawnika.

Share

Dodaj komentarz