Pozycjonowanie stron – najważniejsza jest tekst

Rynek usług z zakresu pozycjonowania i SEO jest bardzo konkurencyjny. Decydując się na zatem konkretną propozycję, warto zwrócić uwagę, czy zawiera ona wszystko to, co przyczyni się do wypromowania naszej strony, tj. czy zawiera wszystkie usługi podstawowe.

Na sam początek optymalizacja
Fundamentem każdej oferty powinno być dobre SEO, czyli optymalizacja:
kodu;
treści.
Ta pierwsza to, jak sama nazwa wskazuje, optymalizacja wszystkiego, co znajduje się w kodzie strony – jego objętości, walidacji, znaczników meta i tak dalej. Optymalizacja treści to z kolei poprawienie treści pod kątem pozycjonowania – wprowadzenie tekstów ze słowami kluczowymi, wprowadzenie nagłówków, poprawienie menu i tym podobne. Fachowcy mówią, że dobrze wytworzona optymalizacja to przynajmniej 3/4 sukcesu, więc warto zadbać, ażeby i w odniesieniu do naszej strony była ona znakomita.
Po drugie – linkowanie
Drugim ważnym elementem ofert jest linkowanie. Firma pozycjonująca musi zapewniać dobre zaplecze, na które składają się m. in. specjalistyczne blogi internetowe; musi posiadać listę dobrych katalogów i listę stron umożliwiających odpłatne umieszczanie na nich linków; wreszcie musi mieć listę for dyskusyjnych, na których będzie linkować w stopkach i postach. To wszystko wiąże się także bez wątpienia z odpowiednią strategią linkowania – jeśli widzimy, że firma robi to zbyt intensywnie, oznacza to, że najprawdopodobniej wybraliśmy do współpracy amatorów nieznających realiów Google. W takim przypadku zwróćmy uwagę na to, ażeby nie linkować tak intensywnie i by rozłożyć te działania w czasie.
Po trzecie – kontakt z klientem
Promowanie strony w internecie to proces długotrwały. Zanim zdecydujemy się zatem na współpracę z konkretną firmą, zastanówmy się, czy ma ona bardzo dobry kontakt z klientem? Czy jest w tym względzie elastyczna? Czy można się z nią skontaktować po godzinach pracy? No i czy wszystko to potwierdzają jej dotychczasowi klienci?
Jak widać, pozycjonowanie stron to zagadnienie rozbudowane. Warto więc poświęcić na to nieco czasu, by wybrać taką propozycję, która ze stuprocentową pewnością przyniesie nam oczekiwany zysk.

Więcej: linki seo w formie pakietów.

Share

Jedna myśl na temat “Pozycjonowanie stron – najważniejsza jest tekst

Dodaj komentarz