Pomocne sprzęty – niepełnosprawni

Opieka nad osobą niemobilną na prawdę bardzo często nie należy do łatwych. Chory może potrzebować pomocy wręcz przy najprostszych czynnościach. Przetransportowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo może być wyzwaniem, tym bardziej, o ile ma niesprawne cztery kończyny.

Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe umożliwiają bezpieczne przetransportowanie osoby z niepełnosprawnością z łóżka do łazienki. Dźwiganie osoby bezwładnej obciąża kręgosłup i stawy opiekuna, a ze względu na charakter pracy, musi on uważać również na swoje zdrowie. Często czasami chorym opiekuje się rodzina,która nie ma takiego doświadczenia w sposobach na podniesienie osoby niepełnosprawnej. Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe jednocześnie odciążają opiekuna i zapewniają bezpieczeństwo choremu.
Niektóre podnośniki mogą być stosowane również w toalecie. Nie za każdym razem jest możliwość wjazdu takim urządzeniem do niewielkim pomieszczeń. Domowe toalety często są bardzo niewielkie, a większość chorych z niepełnosprawnościami mieszka we własnych domach. Wygodnym wyjściem w tym przypadku mogą być wózki toaletowo prysznicowe.
Wózki toaletowo prysznicowe są szerokie i komfortowe. W siedzisku mają otwór, który pozwala załatwienie potrzeb fizjologicznych w przypadkach, kiedy niemożliwe jest użytkowanie z normalnej toalety. Pokryte są materiałem, który w łatwy sposób można wyczyścić i zdezynfekować.
Zarówno podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe, jak i wózki toaletowo prysznicowe są dużym ułatwieniem w zabiegach pielęgnacyjnych chorych.

Zobacz również: sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Share

Dodaj komentarz