Pomoc prawna – odszkodowanie za śmierć członka rodziny

Jeżeli doszło do wypadku drogowego lub komunikacyjnego, w wyniku czego straciliśmy bliską osobę, przykładowo dziecko, ojca czy członka najbliższej rodziny, to w zgodzie z przepisami prawa mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie oraz rekompensatę za straty moralne. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca takiego wypadku ma wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej.
Rekompensata za śmiertelny wypadek – co powinno się mieć świadomość tego?
Na samym początku trzeba zaznaczyć, że w zgodzie z bieżącymi przepisami prawa najbliżsi osób, które zginęły w wyniku wypadków drogowych czy komunikacyjnych, lub też poniosły śmierć w wyniku błędu lekarskiego, mają prawo ubiegać się o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej sprawcy zdarzenia.

Co za tym idzie, obowiązek wypłaty stosownego odszkodowania a także rekompensaty finansowej spoczywa na firmach ubezpieczeniowych sprawców zdarzeń. Niestety firmy ubezpieczeniowe bardzo często uchylają się od tego obowiązku albo także zaniżają wartość należnego odszkodowania, w tak zaistniałej okoliczności warto korzystać z usług doświadczonych kancelarii prawnych, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Odszkodowanie za śmierć dziecka czy rodzica powinno być adekwatne do poniesionych strat a także krzywd, bez wątpienia wycena tego nie jest celem łatwym, ale takie pieniądze mogą pomóc w poradzeniu sobie w tej trudnej sytuacji, ponieważ pozwolą np na podjęcie terapii psychologicznej.

Sprawdź: Śmiertelne potrącenie na pasach Warszawa.

Share

Dodaj komentarz