Ozonowanie

Coraz więcej firm na rynku specjalizuje się w deratyzacji, dezynsekcji a także dezynfekcji. Wszystkie te procesy są konieczne, aby utrzymać porządek w domu, firmie..

. a nawet w samolocie. Na czym polegają te procesy? Czytajcie dalej.
Kiedy potrzebna jest deratyzacja?
Tępienie szczurów to proces szybkiego i skutecznego eliminowania szczurów i myszy z domów lub firm.Gryzonie zawsze są nieprzyjemnym szkodnikiem, niemniej jednak w firmie wskazane jest podjęcie jeszcze większych środków ostrożności przed tym szkodnikiem. Poza szybkim działaniem w sytuacji wykrycia szczurów i myszy w firmie, trzeba też pamiętać o zapobieganiu szkodnikom. Wyeliminowanie szczurów i myszy nie jest takie proste, dlatego najlepiej mieć świetny zamiar prewencyjny, ażeby utrzymać gryzonie z dala od swojej firmy. Stosowanie rodentycydów jest niedrogim sposobem na pozbycie się gryzoni, ale dobry intencja testom gryzoni w każdej sytuacji będzie znacznie skuteczniejszym rozstrzygnięciem, aby utrzymać gryzonie z dala od Twoich pomieszczeń.
Dezynfekcja, czy całkowita sterylizacja?
Dezynfekcja to zmniejszenie liczby bakterii, wirusów albo grzybów do pożądanego stężenia. Sterylizacja, czyli całkowita eliminacja wszystkich mikroorganizmów, nie jest na ogół potrzebna lub w wielu przypadkach nie jest możliwa. Rzeczywiste stężenie mikroorganizmów wymagane do wywołania choroby (lub innych kryteriów) nie jest bardzo dobrze zdefiniowane w większości warunków, a procedury dezynfekcji zostały opracowane głównie na bazie empirii. Skuteczność danego środka dezynfekcyjnego zależy jego stężenia, czasu kontaktu, temperatury, mętności, koncentracji cząstek stałych i specyficznych mikroorganizmów.
Dezynsekcja w samolocie
Niektóre kraje wymagają, by loty były traktowane pestycydami, ażeby zapobiec rozprzestrzenianiu się owadów albo chorób przenoszonych przez owady, takich jak malaria. Proces stosowania pestycydów w celu zabicia owadów nazywany jest dezynsekcją. Metody dezynsekcji mogą obejmować spryskiwanie kabiny samolotu środkiem owadobójczym (przed lub po wejściu pasażerów na pokład, albo w trakcie lotu) lub traktowanie wewnętrznych powierzchni samolotu (gdy pasażerowie nie są na pokładzie) środkiem owadobójczym, który może być skuteczny w zabijaniu owadów do 7 tygodni.

Warto sprawdzić: deratyzacja Konin.

Share

Dodaj komentarz