Namierzanie przecieków

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza w przypadku instalacji starych oraz zużytych. Warto dodać, że jeżeli już zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, należy jak najszybciej wyszukać firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na umiejscowienia wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi a także fachowego sprzętu, który umożliwia z uwagą namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez fachowego sprzętu a także przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie poświęcając własny czas zlokalizować wycieków, przykładowo w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Jednak to nie koniec, ponieważ w następnej kolejności niezbędne jest zlokalizowanie miejsca, które powoduje wyciek. W tym celu wykorzystuje się różnorakie metody oraz materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Warto wspomnieć także, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury albo rozszczelnienia instalacji, co pozwala na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. Jeżeli zatem podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalnej firmy.

Więcej informacji: próby szczelności instalacji.

Share

Dodaj komentarz