Na czym polega normobaria?

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno w gronie osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak także osób, które chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak również podwyższone stężenie gazów, a gruntownie tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru.
Jakie zastosowanie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od wielu lat, używa się takie terapie między innymi w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ wykorzystanie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują a także leczą kontuzje. Powinno się jednak zaznaczyć, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. A przy tym, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, zmniejsza opuchlizny po urazach, niweluje stany zapalne, jak także pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Źródło informacji: tlenoterapia.

Share

Dodaj komentarz