Lekarz – nagrody dla dzieci

W zwiększającej się liczbie gabinetów lekarskich oraz stomatologicznych ukazują się na stałe drobne upominki przeznaczone dla najmniejszych pacjentów, a więc dzieci. Musimy sobie zdawać sprawę, że takie niewielkie gadżety, np tj. naklejki dzielny pacjent, są bardzo cenne dla każdego dziecka, dlatego warto je używać przy każdej wizycie dzieci.
Naklejki nagrody dla dzieci- co należy mieć świadomość tego?
Trzeba zacząć od tego, że wizyta u lekarza czy też dentysty jest dla dziecka stresująca, często wiąże się także ze strachem.

Dlatego warto używać takie sposoby, które pozwalają dziecku poczuć się całkiem dobrze w gabinecie lekarskim czy te stomatologicznym. Nie ulega wątpliwości, że takim właśnie sprawdzonym przynoszącym dobre efekty sposobem są dzielny pacjent zabawki. Są to drobne gadżety, które wręczane są dzieciom w trakcie wizyty. Mogą być to przykładowo gadżety nawiązujące do dbałości o zęby, a więc np breloki z w kształcie zębów czy także szczoteczek do zębów. Warto wspomnieć o tym, że takie drobne upominki czy również naklejki dla dzielnego pacjenta sprawdzą się zarówno u dentystów, jak też w gabinecie pielęgniarek czy gabinecie lekarskim. Warto nagradzać niezbyt duże dzieci, tak ażeby wizyta lekarska czy również stomatologiczna nie kojarzyła im się ze strachem i stresem, a z czymś pozytywnym, co wywołuje uśmiech na twarzy. Dzięki temu każda kolejna wizyta będzie przebiegała w bardziej przyjaznej atmosferze, a to będzie korzyść nie tylko i wyłącznie dla dziecka, niemniej jednak też dla dentysty, lekarza a także rodziców.

Źródło informacji: uśmiech pacjenta .

Share

Dodaj komentarz