Kancelaria adwokacka

Prawnicy oferują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług prawnych, który obejmuje w głównej mierze doradztwo prawne, sporządzanie umów, sporządzanie opinii prawnych, weryfikacja dokumentacji pod kątem prawnym, reprezentowanie klientów przed sądami i urzędami, jak także przed organami administracji publicznej. Powinno się zaznaczyć też to, że prawnik reprezentuje swoich klientów w postępowaniu przygotowawczym.
Pomoc kancelarii prawnej – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli mamy wątpliwości natury prawnej, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do doświadczonej kancelarii adwokackiej, która udzieli nam wsparcia na każdym etapie sprawy.

W pewnych przypadkach wystarczy doradztwo prawne, a czasem konieczne są poważniejsze interwencje, a więc np reprezentowanie klienta w przypadku wykroczeń przed organami postępowania przygotowawczego. Należy zaznaczyć, że adwokat reprezentuje klienta w sprawach dotyczących wykroczeń, przestępstw, jak też reprezentuje jego interesy przed sądami wszystkich instancji. Spora część spraw tyczy się w głównej mierze prawa rodzinnego, a więc są to kwestie takie jak uwarunkowanie lub zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie kontaktów z dzieckiem, uwarunkowanie wysokości alimentów, ograniczenie albo pozbawienie władzy rodzicielskiej, sprawy rozwodowe, separacyjne czy związane z podziałem majątku wspólnego małżonków. Dodatkowo, adwokat może też walczyć w sądzie o zadośćuczynienie za straty poniesione w wyniku wypadku komunikacyjnego lub też popełnionego błędu w placówce medycznej przez lekarza czy innego pracownika ochrony zdrowia.

Zobacz również: radca prawny tarnowskie góry.

Share

Dodaj komentarz