Jak wycenić majątek?

Gdy przychodzi do sprzedaży nieruchomości, którą masz w posiadaniu, warto początkowo wycenić jej wartość. To z pozoru łatwe zadanie, jednak nie w stu procentach. Nie warto sugerować się zdaniem bliskich, ponieważ Ci nie za każdym razem mogą mieć o tym odpowiednie pojęcie.

Dlatego sugerujemy wybrać się z tym celem do specjalisty, ponieważ wykonanie specjalistycznej analizy może sprawić, że sprzedaż własną nieruchomość za bardzo dużo wyższą cenę.
Sprzedaż nieruchomości – wycena
Określanie wartości nieruchomości jest pierwszym i fundamentalnym krokiem, który generuje późniejsze wydarzenia. To dojrzałe podejście, ponieważ uwagi, które możesz otrzymywać zewnątrz, pomimo dobrych zamysłów mogą nie być adekwatne. 
Warto sporządzić operat szacunkowy, który jest opinią fachowca. Prócz tego jest opinią fachowca sporządzanym wyłącznie w formie pisemnej. Operat zawiera takie informacje, jak określenie celu wyceny, zakres wyceny, opis stanu nieruchomości, podstawę formalną, wynik wyceny oraz analizę i charakterystykę rynku nieruchomości, które dana nieruchomość dotyczy.
Taki operat wytwarza rzeczoznawca majątkowy. Jest to osoba fizyczna, która posiada w Polsce uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Rozwoju lub jego poprzedników prawnych w odpowiednich trybach ustaw. 
Takie działania pozwolą Ci ujrzeć, ile w rzeczywistości posiadana przez Ciebie nieruchomość jest warta a także jak jej cena kształtuje się na tle rynku nieruchomości. Dokonaj tych czynności, by wyjść na transakcji jak najlepiej.

Zobacz również: określanie wartości nieruchomości wejherowo

Share

Dodaj komentarz