Interesujące miejsca w Polsce

Częstokroć wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są także wyjątkowo ciekawe miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Sporo miejsc odwiedzanych jest przez turystów z zagranicy.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto skorzystać i zobaczyć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy ciekawe miejsca na weekend. Dzięki takim krótkim, ale bardzo dobrze zaplanowanym wypadom, możemy zobaczyć naprawdę interesujące zabytki, ale również miejsca ciekawe przyrodniczo. W znaczącej liczbie sytuacji zapominamy, że np. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest przecież zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, niemniej jednak również niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny wspaniały przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy oraz dodatkowo tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który każdy Polak powinien odwiedzić, to bez wątpienia krakowski Wawel. Bardzo dobra architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to wyłącznie niewielka próbka tego, co można ujrzeć w Polsce. Wystarczy tylko świetnie zaplanować weekendy, aby poznać miejsca zupełnie niecodzienne.
Zobacz również: turystyka w Polsce.

Share

Dodaj komentarz