Gdy szukasz adwokata

Dlaczego takie sytuacje mają miejsce i dochodzi do nich coraz częściej? Zapewne czynników jest wiele, a podstawowym będzie przystępność, wcześniej uważana za kulturowo niedopuszczalną, co najmniej na terenie naszego kraju.
Taki zawód, przedstawicielstwo, czy upoważnienie, jak adwokat rozwód przeprowadzający, istniał już w starożytności, pod butem chrześcijańskiego kościoła został natomiast zmarginalizowany. W późniejszym zaś okresie, gdy władza kościelna nie stanowiła już władzy głównej nad sumieniami, tradycja, przyzwyczajenie i wstyd hamowały pary, pozostające w nieudanych związkach przed wstąpieniem na ścieżkę rozwodową.

Aktualnie jest to stan naturalny i wręcz jeśli kościół pozostał temu niechętny, znacząca większość ludzi przestała się jego zdaniem martwić, a przynajmniej w tej sprawie.
Nie oznacza to jednak, że taki krok jest prosty, a tym bardziej przyjemny, bo jest akurat na odwrót. Nadal stanowi to dla ludzi traumę i powoduje obciążenia psychiczne, a też finansowe. Zazwyczaj jedno z rodziców czekają alimenty i chociaż jest to najzwyklejsza metoda łożenia na utrzymanie własnego dziecka, dla wielu staje się powodem mniejszych lub większych kłopotów inwestycyjnych. Zresztą opieka nad dzieckiem stanowi na rozprawach rozwodowych jedną z bardziej istotnych kwestii do rozstrzygnięcia przez sąd i tutaj w całości bardzo dużo uzależniony jest od odpowiedniego prawnika, gdyż wbrew pozorom mężczyzna wcale nie musi stać na straconej pozycji.
A po rozwodzie albo i dosłownie w jego trakcie, powinno się jeszcze przeprowadzić podział majątku, czego negocjować zazwyczaj nie mamy ani sił, ani ochoty. Czyli, powinno się się świetnie zastanowić, zanim powiemy: „Tak” i na pewno nie powinniśmy tego robić bez zastanowienia.
Polecam: adwokat jastrzębie-zdrój alimenty.

Share

Jedna myśl na temat “Gdy szukasz adwokata

  1. Ciekawie przygotowany tekst, który jest niesamowicie pomocny. Gratuluję pomysłu.

Dodaj komentarz