Dla miłośników książek

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednak ogromny wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, aby zapoznać się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i sporo, sporo innych rodzajów książek, sprawia, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie poszukiwać porad i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się fantastycznie i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych lub charakter o tematyce life style, jednak jest również dużo osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog internetowy literacki to miejsce, gdzie możemy odnaleźć faktycznie bardzo dużo informacji z zakresu nowości oraz dodatkowo polecanych pozycji. Co ważne autorzy zamieszczają też recenzje książek, zatem dzięki temu mamy przynajmniej jakiś podgląd na dzisiejsze propozycje wydawców.
Jak wyszukać blog tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy odnaleźć prawdziwe perełki! Sprawdź wyłącznie, czy konkretny autor, ażeby z całą pewnością monitoruje bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać także blogów dostosowanych pod konkretny gatunek książek, natomiast autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Sprawdź również informacje na stronie: wyzwanie czytelnicze.

Share

Dodaj komentarz