Blog dla dojrzałych mężczyzn

Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej teraz dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak przedtem, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym okresie czasu co raz częstsze wahania nastroju. Poza tym facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy też włosy się przerzedziły albo ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym preferuje się na silę odmłodzić, zaczyna się całkiem inaczej ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym ogólnie rzecz biorąc nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż o ile facet w tym okresie czasu życia zaczyna intensywnie biegać, a uprzednio przenigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą albo większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w sytuacji mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z bardzo dużo młodszą partnerką lub popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy także stosując w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można jednakże przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe lub niemal dorosłe, zatem powinno się w tej chwili pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać na przykład wspólnie w interesujące miejsca. Jest to także chwila, ażeby podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko i wyłącznie sportowych ale również intelektualnych.

Więcej informacji: mężczyzna po 40.

Share

Dodaj komentarz